31 NIEDZIELA ROKU
31.10.2021
1. Jutro, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, na podstawie przykazania kościelnego zobowiązani jesteśmy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św.
W naszej parafii Msze św. będą odprawione o godzinie 8.00 i 18.00 – w kolegiacie, godz.11.00 na cmentarzu.
W Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, we wtorek, Msze św. o 9.00 i 17.00 w kolegiacie, „Wypominki” o 8.30 i 16.30.
2. W przyszłym miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero zaniesione kwiaty i zapalone znicze na grobie staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Boga.
3. Przez 8 dni wybranych w listopadzie możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i ofiarować raz dziennie za jednego zmarłego.
4. Modlitwy za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 15.00 jako w niedzielę poprzedzającą Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.
5. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami i nazwiskami można składać do skrzynki obok obrazu Jezusa Miłosiernego, na tacę lub w zakrystii. W niedzielę na cmentarzu o godzinie 11.00 Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.
6. Dzisiaj w nocy nastąpiła zmiana czasu na zimowy, od wtorku Msze św. w dni powszednie o 17.00., niedzielne nie ulegają zmianie, pół godziny przed Mszą św. „wypominki”.
7. Kancelaria parafialna po zmianie czasu, czynna od godziny 18.00 – 18.30.
8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 17.00 wypominki o godzinie 16.30, nabożeństwa w czwartek tylko w kolegiacie.
W pierwszy piątek zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św o godzinie 17.00.
9. Dzisiaj przed uroczystością Wszystkich Świętych półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 20.30, a jej tematyka dotyczyć będzie ŚWIĘTYCH w Kościele.

• IP: 3.12.166.76

piątek, 17 maj 2024 07:52