1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
6 MARCA 2022r.
1. W tegoroczną pierwszą niedzielę Wielkiego Postu warto przypomnieć naukę świętego Jana Pawła II, którego przez wiele lat słuchaliśmy.
Oto Jego słowa: “Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc, dar pokoju i sprawiedliwości dla wszystkich ludzi...”. Prośba Ojca Świętego mimo upływu lat pozostaje ciągle aktualna.
W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne.

DROGA KRZYŻOWA – dla uczniów szkoły podstawowej szczególnie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. w ŚRODĘ o godz.16:30. - Droga Krzyżowa odprawiana będzie w kolegiacie.
w PIĄTEK dla dorosłych i młodzieży w Kolegiacie o godzinie 16:30,
Po Drodze Krzyżowej dla osób, które nie zostają na Mszy św, będzie udzielona Komunia św.

GORZKIE ŻALE - w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30
2. Tradycją wielu lat jest, że wierni w II niedzielę Wielkiego Postu ofiarami wspierają pracę misjonarzy, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
3. Dziękuję za ofiary złożone na Ukrainę jest to 8 tysięcy złotych, środki te zostały zebrane tylko w Wolinie , dzisiaj ofiary składane są przez wiernych w kościołach filialnych.
4. W czwartek rozpoczęliśmy Nowennę za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne za przyczyną świętego Andrzeja Boboli patrona Polski, to nabożeństwo odprawiać będziemy codziennie do piątku po wieczornej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
5. W tym tygodniu Ks. Arcybiskup będzie wizytował naszą parafię w
PONIEDZIAŁEK Wiejkowo o godz.16.30 , Mierzęcin o godz. 18.00
W ŚRODĘ Zagórze o godz. 16:30 Dargobądz o godz: 18:00
W przyszłą niedzielę Ks. Arcybiskup będzie obecny na Mszy św. o 9:30, 11:00 12:15 w czasie tej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.
6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za 2 tygodnie w niedzielę 20 marca i potrwają do środy 23 marca, bliższe szczegóły podam w przyszłą niedzielę.
7. Intencje Róż Różańcowych na najbliższy miesiąc:
--O pokój na Ukrainie
--W intencji młodzieży naszej parafii, która przyjmuje w tym roku Sakramentu Bierzmowania.

Dzisiaj2014

• IP: 18.227.161.132