NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
17 KWIETNIA 2022r.
1. Życzenia księdza Arcybiskupa
2. Chrystus Zmartwychwstał! On naprawdę zmartwychwstał ! Orędzie to jest jak nowy płomień, na który czekamy w nocy świata udręczonego krzyżem i cierpieniem codziennych zmagań, które obecnie nas i całą rodzinę ludzką wystawiają na próbę, Niech dzień zmartwychwstania naszego Pana wleje w nas nową nadzieję , ożywi wiarę i umocni miłość Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy, by Zmartwychwstały dodał sił na trud codziennego życia.
3. Dziękuję za udział w Świętych Dniach Triduum Paschalnego, dziękuję szczególnie Księżom Wikariuszom za przygotowanie liturgii Wielkich Dni i dekoracji, lektorom i ministrantom za przygotowanie i udział w liturgii, Panom Strażakom za wartę przy „Grobie” i pomoc w procesji. Dziękuję wszystkim parafianom za włączenie się do udziału w liturgii. Dziękuję za obecność na adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie. Dziękuję za ofiary na dekorację kwiatową przy „Bożym Grobie”.”Dziękuję naszym organistom Państwu Iwonie i Andrzejowi Wojdom. Dziękuję orkiestrze.
4. Jutro Msze św. w/g porządku niedzielnego. Ofiary złożone w czasie tych Mszy św. przeznaczone są na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św, ale przez udział we Mszy św. przedłużmy naszą radość Zmartwychwstania Pańskiego. W dni powszednie Msze św. o godzinie 18.00.
5. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę, która jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

7. Rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. zapraszam w przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, na spotkanie w kościele po Mszy św. o godzinie 12.15, spotkanie jest ważne, ponieważ będzie przygotowaniem do Pierwszej Spowiedzi Dzieci.

Tydzień2035

• IP: 13.58.82.79