16. NIEDZIELA ROKU
17 LIPCA 2022r.
1. W poniedziałek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa przypada patronalne świętem kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę, będziemy błogosławić pojazdy, pojazdy proszę ustawić wokół kolegiaty.
Oddając się świętemu Krzysztofowi w opiekę podczas kierowania pojazdami pamiętajmy o rozwadze i ostrożności, a większości tragedii na drogach dałoby się uniknąć przy zachowaniu podstawowych zasad.
Od kilku już lat Komisja Episkopatu Polski d/s Misji w związku z dniem patrona kierowców organizuje ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, za tydzień po Mszy św. będzie można złożyć na ten cel ofiarę.
2. We wtorek, 26 lipca, w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów naszej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę idących ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego i Łukęcina. Osoby, które chciałyby przyjąć Pielgrzymów w swoich domach proszę o zgłoszenie w zakrystii po Mszy św. będzie można ustalić szczegóły przyjęcia.
3. W czasie wakacji do spowiedzi można przystąpić tylko przed Mszą św. w tygodniu spowiedź od 17.30.

4. Zachęcam do nabycia albumu o Księdzu kardynale Stefanie Wyszyńskim, do albumu dołączona jest z płyta zawierająca fragmenty przemówień Księdza Kardynała, albumy z płytą można nabyć na stoliku z gazetami w cenie 10 zł., system samoobsługowy.

5. Jest już przygotowana księga intencji na przyszły rok, intencje można zamawiać w zakrystii po niedzielnych Mszach św. lub w kancelarii parafialnej, proszę szczególnie pamiętać o rocznicach przeżywanych w rodzinach, ofiarę można złożyć w dniu odprawiania Mszy św.

6. Jeszcze przez najbliższy tydzień nie będzie jeszcze działał przekaźnik Radia Maryja w Lubinie, powodem jest gazowanie kościoła przeciw kołatkowi.

7. Solenizantom tygodnia, gościom i parafianom, życzę błogosławieństwa Bożego i miłych spotkań rodzinnych.

• IP: 3.14.135.125

sobota, 18 maj 2024 16:03