6. Niedziela Roku
12 LUTEGO 2023r.
1. W związku z trzęsieniem ziemi w Syrii i w Turcji, które w ubiegłym tygodniu doświadczyło miliony osób Caritas Polska w ramach solidarności międzynarodowej ogłosiło zbiórkę funduszy dla potrzebujących. Ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszek dziś oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Pamiętajmy również o modlitwie w intencji ofiar, rannych i poszkodowanych, ale także za tych, którzy narażając własne życie i zdrowie pragną nieść pomoc potrzebującym w miejscach dotkniętych kataklizmem.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:15 odbędzie się Walentynkowy Koncert Charytatywny w ramach akcji „Szkoła szkole” przygotowany przez Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej w Wolinie. Ofiary zebrane po koncercie zostaną przekazane na wsparcie rówieśników z Syrii doświadczonych w ubiegłym tygodniu przez trzęsienie ziemi. Bóg zapłać za hojność serca!
3. W środę obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego, Apostołów Słowian, Patronów Europy. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie, aby kraje europejskie, aby pamiętały o swoich chrześcijańskich korzeniach i dalej wzrastały w wierze.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, kanonika warmińskiego, który miał wielki wpływ na rozwój europejskiej myśli naukowej. Podczas Mszy św. o godz. 12:15 będziemy polecać go w modlitwie wypraszając łaskę nieba. Po Eucharystii będzie można skosztować tortu urodzinowego. Ok. godz. 13:00 na Rynku przed Urzędem Miasta odbędzie się Gra Miejska o Mikołaju Koperniku przygotowana przez Szkołę Podstawową w Wolinie. Do gry miejskiej zapraszamy dzieci i młodzież w zespołach trzyosobowych.
5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Niedzieli”.
6. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Miesiąc19632

• IP: 18.227.161.129