6. NIEDZIELA ROKU
11 lutego 2024r.
1. W środę, 14 lutego, rozpoczyna się Wielki Post, na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godzinie 9.00, 17.00 i dodatkowa Msza św, o 19.00 w „małym kościele”.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a zasady są następujące:
a). Od 14 roku życia bez górnej granicy obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
b). Osoby między 18 a 60 rokiem życia mogą spożyć mniejsze posiłki niż zwykle.
Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać tych, którzy w ścisłym sensie nie są do niego zobowiązani.
W środę po Mszach św. nowenna z okazji 900 -lecia misji chrystianizacyjnej św. Ottona na naszej ziemi.
Powstrzymajmy się też w tym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. W tym tygodniu będziemy szczególnie modlić się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
2. Nabożeństwa Wielkopostne:
Droga Krzyżowa:
dla młodzieży i dorosłych w piątki o godzinie 16.30 w kolegiacie.
Po Drodze Krzyżowej dla osób, które nie zostają na Mszy św. udzielona będzie Komunia św.
O Drodze Krzyżowej dzieci w piątki o 16:00 w „małym kościele”.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
3. Parafia we współpracy z Biblioteką organizuje dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12:15 koncert charytatywny na rzecz OLAFKA mieszkańca naszej gminy.
4. Jutro o godzinie 17:00 Msza św. koncelebrowana w intencji ks. Marcina z okazji 40 rocznicy jego urodzin.
5. Przewodniczący Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą o materialne wsparcie Ukrainy w słowach: wszystkie działania Kościoła w Polsce na rzecz ofiar wojny są niczym innym, jak Ewangelią w praktyce w myśl słów Jezusa: „ cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych Mnieście uczynili. W Środę Popielcową w czasie Mszy św. zebrana taca zostanie za pośrednictwem Caritas naszej Archidiecezji, przekazana Ukrainie.

• IP: 18.217.60.35

niedziela, 28 kwiecień 2024 12:27