15. NIEDZIELA ROKU
14 lipca 2024 r.

PROGRAM DNI OTTONOWYCH WOLIN 2024 (PDF)

11Rozpoczynający się tydzień w naszej wspólnocie jest dziękczynieniem za dar ewangelizacji Pomorza Zachodniego przez św. Ottona z Bambergu przed 900 laty. W związku z tym przygotowany został program Wolińskich Dni Ottonowych, który można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Od jutra o godz. 15:00 codziennie koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami za zmarłych parafian od początku istnienia parafii. Do czwartku wieczorna Msza św. z katechezami o św. Ottonie. W piątek na Błoniach rozpoczną się Polsko-Niemieckie Dni Ottonowe, które potrwają do niedzieli. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Parafialne Jubileusze Małżeńskie Pary, które w tym roku kalendarzowym obchodzą 25, 50, 55, 60 i 65-lecie małżeństwa. Podczas Eucharystii będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków. Zostały do jubilatów wysłane zaproszenia. Jeśli z jakichś względów nie dotarło zaproszenie prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii. W sobotę od godz. 10:00 w kościele św. Stanisława odbędzie się sympozjum o św. Ottonie. Prelegentami będą: ks. kan. prof. Grzegorz Wejman: Misje św. Ottona z Bambergu; ks. kan. dr Robert Massalski: Misja Bernarda Hiszpana; mgr Błażej Bubnowicz: Biskupstwo misyjne w Kołobrzegu, mgr Magdalena Stróżek: Wolin i jego świątynie, ks. dr Grzegorz Mazur: Kult św. Ottona na Pomorzu Przednim. Na Błoniach od 10:00 rozpocznie się konkurs kulinarny dedykowany również św. Ottonowi. Jurorem konkursu będzie m.in. S. Salomea Łowicka, autorka wielu książek kucharskich. W południe, o 12:00, do kolegiaty zapraszamy na Dekanalny Dzień Chorego. Będziemy upraszać wstawiennictwa św. Ottona dla chorych naszego dekanatu. Podczas Mszy św. chorzy będą mogli przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy wszystkich, którzy opiekują się chorymi o pomoc im w dotarciu do świątyni. W sobotni wieczór, o 21:00, zapraszamy na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w miejscu katedry, przy krzyżu na osiedlu. W sobotni wieczór o godz. 22:30 przy kolegiacie rozpocznie się spacer historyczny po Wolinie „Szlakiem wolińskich świątyń”. W niedzielę o godz. 12:00 rozpocznie się procesja ottonowa do kolegiaty z kościoła św. Stanisława. Na rozpoczęcie Mszy św. zostanie poświęcony dzwon wiary św. Ottona. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. bp Henryk Wejman. Na zakończenie Dni Ottonowych w kolegiacie w niedzielę, o godz. 16:00, rozpocznie się koncert Kantata Dekalog. Podczas Polsko-Niemieckich Dni Ottonowych będzie wiele koncertów. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
Już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają nasze przedsięwzięcie.

• IP: 3.133.108.242

niedziela, 08 wrzesień 2024 01:02