23 NIEDZIELA ROKU – 09.09.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Chrześcijańskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży. Myślą przewodnia jest motto „W poszukiwaniu drogi” - nawiązuje ono do Zwyczajnego Synodu Biskupów z tematem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania, mającego odbyć się w Rzymie w październiku. Dzisiaj o godzinie 12.15, na Mszę św. zapraszamy szczególnie uczniów szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną i młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a także Nauczycieli i Rodziców. Rodziców i uczniów bardzo zachęcam, aby w tym tygodniu z racji Tygodnia Modlitw o Chrześcijańskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży, w dzień dla siebie dogodny uczestniczyli we Mszy św. o godzinie 18.00 i przystąpili do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź codziennie od 17.30 – 17.55.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
- W piątek, 14. września, święto Podwyższenia KrzyżŚwiętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania.
- W sobotę, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie liturgiczne chcemy uświadomić sobie cierpienia jakie były udziałem Matki Bożej, która jak nikt inny była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce cierpieniu i śmierci.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy 15 minut przed wieczorna Mszą św.

4. Spotkanie dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych za 2 tygodnie 23 października po Mszy św, o godzinie 12.15.

• IP: 18.117.120.171

sobota, 18 maj 2024 20:54