UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 01.01. 2019 r.

1. Pod opieką Matki Boga rozpoczynamy Rok Pański 2019, czcimy Jej Boże Macierzyństwo, dziękując Jej także za to, że Swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.
Dzisiaj obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. na podstawie przykazania kościelnego - porządek Mszy św. jak w każdą  niedzielę.
Prośmy dziśTrójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy co wydarzy się w tym roku, ale z wielowiekowych doświadczeń naszego Narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka, nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało i nadal się dzieje.

2. W niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Mszę św. o godzinie 12.15 poprzedzi tzw. Orszak Trzech Króli, który swój początek będzie miał przy kościele św. Stanisława o godzinie 12.00, ulicami naszego miasta przejdziemy do Kolegiaty. Dla wszystkich dzieci przygotowane są korony, które otrzymają od organizatorów przed procesją.

3. Msze św, w tym tygodniu w środę i czwartek o godzinie 8.00, w kościele pw. św. Stanisława, w piątek i sobotęMsza św. o godzinie 17.00 w Kolegiacie.

4. KOLĘDA:
Środa 2.01. - ul. Słowiańska od nru 1 – 13b bez numeru 10 i 12, oraz ulice Słowackiego, Poprzeczna, Spacerowa.
Czwartek 3.01. Słowiańska 10 i 12, od piekarni do końca bez numerów 40 i 42 oraz od p. Jarmuł do hotelu
Piątek 4.01. - Słowiańska od hotelu do parku oraz numery 40 i 42 b, oraz Katedralna, Ciasna,Światowida.
Kolędę rozpoczynamy o 15.30, przy okazji kolędy można złożyć ofiarę na Seminarium Duchowne.

5. Statystyka sakramentalna naszej parafii:
Sakrament Chrztu św. przyjęło 64 dzieci o troje mniej ni żw roku ubiegłym
Sakrament Bierzmowania 63 osób o 6 więcej niż w roku ubiegłym
Sakrament Eucharystii przyjęło po raz pierwszy 102 dzieci o 25 więcej niż w roku ubiegłym
Sakrament Małżeństwa 25 par o 6 więcej niż w roku ubiegłym
Do wieczności Pan Bóg powołał 69 osób o 12 mniej niż w roku ubiegłym.

• IP: 18.222.30.133

piątek, 17 maj 2024 05:23