3. NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
1 MAJA 2022r.
1. Od dziś przeżywamy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny, w tym roku przeżywany jest on pod hasłem:”Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” Po przyjściu do domu, połóżmy Pismo Święte w widocznym miejscu i codzienne przeczytajmy niewielki fragment Ewangelii wg św. Lukasza.
2. Od dzisiaj przez cały maj, NABOŻEŃSTWA MAJOWE - 15 minut przed wieczorna Mszą św. o godzinie 17:45
3. W ubiegłym tygodniu minęła 70 rocznica pobytu na ziemi wolińskiej błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, dlatego dzisiaj o godzinie 13:00 spod kolegiaty wyruszy rowerowa pielgrzymka do Ładzina, o 15:00 w Ładzinie Koronka do Miłosierdzia Bożego, kto nie udaje się rowerem zapraszamy do modlitwy o 15: 00 a potem drobny poczęstunek.
4. Przyszłą IV niedzielę Wielkanocy, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.
5. 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to święto narodowe Konstytucji 3 Maja. O godzinie 12:00 w kolegiacie sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii na Wolińskich Błoniach organizowany jest przez bibliotekę piknik patriotyczny zakończony koncertem zespołu Kawuś ze Stargardu. O godzinie 13:30 zostanie podjęta próba pobicia rekordu Polski w tańczeniu poloneza. Włączmy się w to wspólne świętowanie patriotycznej uroczystości zaangażujmy się w polonezie, aby rekord został pobity.
6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kolegiacie od 17:15, w piątek zmiana tajemnic Różańcowych, a w sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP nabożeństwo rozpocznie modlitwą różańcową o godzinie 17:15.

7. Bardzo dziękuję za zaangażowanie się w przygotowanie paczek dla Ukrainy.

8. W przyszłą niedzielę, 8 maja, przypada 45 rocznica świeceń kapłańskich Ks. Proboszcza Msza św. dziękczynna oraz w intencji parafian o godzin[e 12:15. W poniedziałek 9.05. w naszym kościele pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Msza św. Jubilatów z trzech diecezji, Mszę św, poprzedzi koncert o godzinie 11:30 w wykonaniu Pana profesora Bogdana Narlocha współtwórcy naszych wolińskich organów.

9. Od dzisiaj pierwsza Msza św. w niedzielę o godzinie 8:00 będzie odprawiana w „małym kościele” pozostałe bez zamian w kolegiacie.

• IP: 54.144.81.21

czwartek, 28 marzec 2024 11:36