Niedziela Chrztu Pańskiego
8 STYCZNIA 2023r.
1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem dążenia do świętości.
Pamiętajmy także w naszych modlitwach o naszych rodzicach, chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego – w liturgii Kościoła kończy się okres Bożego Narodzenia, jutro rozpoczyna się okres w ciągu roku zwany zwykłym. We wszystkie niedziele tego okresu liturgicznego szaty liturgiczne mają kolor zielony. “Zielony” - to kolor nadziei.
Pomimo zakończenia Okresu Bożego Narodzenia – zgodnie z polską tradycją – kolędy śpiewamy do 2. lutego czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 9.01. - ulica Konopnickiej i Niedamira
Wtorek 10.01 – ul. Moniuszki, Leśna, Sosnowa, Świerkowa, Trygława Chrobrego
Środa 11.01 ul. Jaracza i Świętego Wojciecha
Czwartek 12.01 . ul. Owocowa, Kwiatowa, Słowackiego, Polna, Ogrodowa Krzywa.
Piątek 13.01. ul. Zamkowa , Graniczna, Wiejska.
Sobota 14.01. ulica Krzywoustego i Matejki.
Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o 15:30 a w sobotę o 10:00.
3. Msze św. w dni powszednie o godzinie 17.00
4. W uroczystość Objawienia Pańskiego zebraliśmy na misje 1.700 zł, „Bóg zapłać !” za złożone w tym dniu ofiary na tacę.
5. Jeszcze raz chcę podziękować wszystkim, którzy zorganizowali „Orszak Trzech Króli” wzięli w nim udział, a Gminnemu Ośrodkowi Kultury za sponsorowanie poczęstunku po Orszaku, dziękuję uczestnikom jasełek, a także dzieciom z naszego przedszkola, ich rodzicom i paniom nauczycielkom za tak piękne przygotowane przedstawienie jasełkowe. Bibliotece dziękuję za pomoc w koncercie kolęd, który odbył się w piątek o godzinie 19:00.

• IP: 18.208.172.3

czwartek, 28 marzec 2024 22:01