2. Niedziela Roku
15 STYCZNIA 2023r.
1. W środę, 18 stycznia, w Kościele rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem jest: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.
Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tej intencji Kościoła, gdyż Chrystus w Wieczerniku modlił się, abyśmy wszyscy Jego uczniowie stanowili jedno.
2. W sobotę , 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a po nim - Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana, tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
3. W tym tygodniu kolęda na następujących ulicach:
Poniedziałek 16.01. ul. Gryfitów i Spokojna
Wtorek 17.01 ul. Księżnej Zofii, Słoneczna, Świętosławy, Mieszka I.
Kolędę rozpoczynamy o godzinie 15:30
Na pozostałych ulicach kolęda tylko na zgłoszenia, prosimy, aby je zaplanować jeszcze w tym tygodniu. Kolędę na zgłoszenia można zapisać w zakrystii zaraz po Mszy św.
4. 26 stycznia przypada 6 rocznica śmierci ks. prałata Jana Ubermana, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w przyszła niedzielę o godzinie 9:30.
5. 22 stycznia, w przyszłą niedzielę, przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które było największym zbrojnym wystąpieniem przeciwko zaborcom. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, która będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. W modlitwie będziemy polecać także bohaterów, Powstańców Styczniowych, którzy swoje życie oddali za wolność Ojczyzny. Eucharystię uświetni śpiewem Chór Julin. Po Mszy św. wieczornica poświęcona Powstańcom Styczniowym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• IP: 18.116.239.195

środa, 24 kwiecień 2024 02:36