3. Niedziela Roku
22 STYCZNIA 2023r.
1. Podkreślmy w naszych rodzinach rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Słowa Bożego. Po powrocie do domu połóżmy w widocznym miejscu Pismo święte i codziennie przeczytajmy z rozważaniem niewielki fragment ewangelii lub listu apostolskiego.
2. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterska „kolędę”, bardzo serdecznie dziękujemy za otwarcie domów, rozmowę a także za ofiary złożone w czasie kolędy. Wszystkim naszym parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym Roku Pańskim oraz opieki Matki Bożej.
3. Do czwartku. 25 stycznia, w Kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan dołączmy tą intencję do naszych codziennych modlitw.
4. Dzisiaj przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, dzisiaj o godzinie 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny, w czasie Mszy św. śpiewać będzie chór „Julin”, a po Mszy św. wieczornica poświęcona Powstańcom Styczniowym, serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
5. Biuro Turystyczne z Poznania organizuje w dniach 18 kwietnia – 25 kwietnia pielgrzymkę i turystyczną trasę szlakiem Maryjnym „Ruta Mariana”, trasa pielgrzymki uwzględnia miejsca z objawieniami z Matki Bożej i z historią Kościoła w trzech krajach: Francji, Andorze i Hiszpanii. Na trasie tej pielgrzymki są także liczące stulecia zabytki – mosty, kościoły, zamki i pałace. Wyjazd pielgrzymki z Kamienia Pomorskiego, przelot samolotem z Berlina do Barcelony. Bliższe informacje są na plakacie w gablotach parafialnych, a także w zakrystii można otrzymać ulotkę z dokładnym programem tej 8 dniowej pielgrzymki.

• IP: 3.144.84.155

piątek, 26 kwiecień 2024 17:18