9. NIEDZIELA ROKU
2 czerwca 2024 r.
1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek. Codziennie, również dzisiaj po Mszy św, o 18.00 , procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświecenie wianków z ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św.
3. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i z tej racji, że jest to uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę w Ładzinie ks. proboszcz Adam Krzykała o godzinie 12:00 sprawował będzie Mszę św. w 25 rocznicę święceń kapłańskich.
4. Dzieci, które w tym roku przyjęły Sakrament Eucharystii jeszcze przez 2 niedziele, a więc 9 i 16 czerwca uczestniczą w strojach komunijnych we Mszy św. o godzinie 12.15. 16 czerwca dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku obchodzić będą ROCZNICĘ, a intencją Mszy św. za 2 tygodnie będzie podziękowanie za łaski roku szkolnego.
5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - dziękuję: budowniczym ołtarzy, dziewczynkom, które sypały kwiaty, panom strażakom, ministrantom i lektorom, policji za możliwość bezpiecznego prowadzenia procesji.
Bardzo dziękuję za zrobienie porządku wokół kościoła i Domu Parafialnego. Niech Chrystus swoimi łaskami nagrodzi poniesiony trud - „Bóg zapłać !”
6. Podziękowanie szczególne kieruję również do młodzieży, Pań i Panów, którzy zaangażowali się w Archidiecezjalne Dni Młodych, które przeżywaliśmy od Bożego Ciała, wyrazy uznania dla Parafian otrzymałem od Księży Biskupów, słowa podziękowań kieruję do koordynatora tego wydarzenia ks. Marcina oraz dziękuję za pomoc ks. Robertowi. Za rok Archidiecezjalne Dni Młodych odbędą się także w Wolinie.
7. Jutro sprawowana będzie Msza św. za zmarłą panią Marię Lipską – Borkowską o godzinie 18:00, która zmarła w środę wieczorem , pogrzeb p. Marii będzie w Szczecinie w środę o 11:30.
8. Koncert organowy w wykonaniu organisty z Niemiec z okazji 900 lecia misji św. Ottona, za 2 tygodnie po Mszy św. o godzinie 12:15.

• IP: 18.191.222.5

piątek, 18 październik 2024 12:16