10. NIEDZIELA ROKU
9 czerwca 2024 r.
1. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się w czasie wieczornej Mszy świętej jako dziękczynienie po Komunii św.
2. W przyszłą niedzielę intencją Mszy św. o godzinie 12:15 będzie podziękowanie Panu Bogu za łaski tego roku szkolnego, jednocześnie uczniowie klas IV przeżywać będą ROCZNICĘ I Komunii św. Spowiedź dla uczniów rocznicowych jak też dla tych dla tych, którzy przez Komunię św. chcą podziękować za łaski roku, codziennie pół godziny przed Mszą św. czyli od 17:30. Na tą Mszę św. zapraszam Uczniów , Rodziców i Nauczycieli.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12:15 w naszej kolegiacie koncert organowy w wykonaniu Pana Organisty z Niemiec, który wykona kilka utworów, w tym improwizację fantazję organową „ Święty Otton przybywa na Pomorze z Ewangelią”.
4. W naszym kościele obok obrazu Jezusa Miłosiernego pojawiła się chrzcielnica pochodząca z czasu misji chrystianizacyjnej św. Ottona warto obejrzeć tą kamienną chrzcielnicę.
5. Przez czas wakacji kolegiata będzie otwarta w ciągu dnia i zamykana po wieczornej Mszy św.
6. Dobiegają końca prace renowacyjne naszych 7 głosowych organów w kościele św. Stanisława, ( organy w kolegiacie mają 40 głosów) dziękuje za niedzielne i świąteczne ofiary, które całkowicie wystarczą na tę inwestycję.

• IP: 18.227.79.253

piątek, 18 październik 2024 10:13