13. NIEDZIELA ROKU
30 czerwca 2024 r.
1. Trwamy w czasie jubileuszu 900 -lecia Misji Chrystianizacyjnej św. Ottona kolejną uroczystością podkreślającą tę misję będzie Msza św. jutro, czyli w dniu liturgicznego wspomnienia św. Ottona. Msza św. będzie odprawiona jak jest w programie naszej parafii o godzinie 18:00, a wezmą w niej udział parafianie i księża z dekanatów Świnoujście i Goleniów, zaprosiliśmy także proboszczów z Niemiec. Serdecznie zapraszam do udziału w tej Mszy św.
2. W kalendarzu liturgicznym w środę, 3 lipca, przypada święto apostoła Tomasza. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w kolegiacie przed Msza św. wieczorną od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych, a także po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na telewizję Trwam i Radio Maryja.
3. Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godzinie 18:00, nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środy 15 minut przed wieczorną Msza świętą. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
4. Od ubiegłej niedzieli uległy zmianie godziny odprawiania niedzielnej Mszy św. w kościołach filialnych:
w Skoszewie Msza św. w sobotę o godzinie 17:00
w Zagórzu w niedzielę o godzinie 11:05
w Wiejkowie w sobotę o godzinie 19:00
5. Z racji na jubileusz misji ottonowej przygotowaliśmy pamiątki na ten szczególny czas. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Wybita została moneta upamiętniająca 900-lecie chrztu mieszkańców Pomorza Zachodniego w cenie 15 zł, medalik z Matką Bożą Matką Kościoła i św. Ottonem w cenie 5 zł. Specjalnie dla naszej parafii została wyprodukowana krówka ottonowa w cenie 10 zł za opakowanie.
6. W ubiegłą niedzielę na kolonie „Caritasu” zebraliśmy i przekazaliśmy 2.400 zł, „Bóg zapłać !” za złożone ofiary.

• IP: 18.227.13.0

niedziela, 08 wrzesień 2024 00:50