12. NIEDZIELA ROKU
23 czerwca 2024 r.
1. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się podczas wieczornej Mszy św.
2. Jutro w kalendarzu liturgicznym uroczystość Narodzenie Jana Chrzciciela. W sobotę w kalendarzu liturgicznym uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu Kościół szczególnie modli się za papieża, następcę św. Piotra.
3. „Caritas” naszej diecezji ustawił w ubiegłym roku pojemnik na używaną odzież, pojemnik znajduje się przed wejściem do kościoła pw. św. Stanisława.
Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć ofiarę na kolonie organizowane przez „Caritas naszej Diecezji”
4. We wtorek, 25 czerwca, Koncert Muzyki Chóralnej w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego o godzinie 18:00 w kolegiacie. Msza święta w tym dniu będzie odprawiona w „małym kościele” o godzinie 17:00. Przed koncertem naszych gości chcemy poczęstować ciastem. Prosimy o przynoszenie ciast do biblioteki do godz. 14:00.
5. Już dzisiaj informuję, że w poniedziałek, 1 lipca, we wspomnienie liturgiczne św. Ottona, patrona naszej diecezji, w naszej kolegiacie uroczysta Msza św. z udziałem księży z sąsiednich dekanatów o godzinie 18:00.
6. Na rozpoczęte wakacje wszystkim zaangażowanym w edukację życzę błogosławieństwa Bożego.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Niedzieli. W naszym diecezjalnym dodatku jest relacja z Archidiecezjalnych Dni Młodych ze zdjęciem tegorocznych bierzmowanych.
8. W czasie wakacji w kościołach filialnych ulegają zmianie:
w Skoszewie Msza św. w soboty o godz. 17:00
w Wiejkowie w soboty o godz. 19:00
w Zagórzu Msza św. w niedzielę o godz. 11:05.

• IP: 18.117.170.226

piątek, 18 październik 2024 05:08