17. NIEDZIELA ROKU
28 lipca 2024 r.

1. W ubiegłą niedzielę Mszą św. z udziałem ks. biskupa Henryka Wejmana i wykonaną o godzinie 16:00 Kantatą „Dekalog” zakończyliśmy kilkudniowe Dni Ottonowe. Słowa serdecznego podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy zaangażowali się w przebieg tych dni, szczególne słowa podziękowań kieruję do pracowników biblioteki, a także do pań i panów, którzy pomogli przygotować plac do spotkań w czasie tych dni.
2. Dzisiaj kończy się Tydzień św. Krzysztofa, po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy, a także będziemy święcić pojazdy po zakończonych Mszach świętych. Ofiarę można złożyć w przedsionku kościoła na stoliku z książkami kucharskimi siostry Salomei i Anastazji, można także nabywać te książki a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie także na misje.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
W piątek po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja.
4. W piątek i sobotę gościliśmy w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W sobotę w czasie Mszy św. porannej pielgrzymi modlili się w intencji naszej parafii, a my w naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o Pielgrzymach – Pielgrzymka Szczecińska kończy się 13 sierpnia. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Laski, którzy podjęli pielgrzymów obiadem.
5. Spowiedź w czasie wakacji możliwa jest tylko przed Mszą św. od godziny 17:30.
6. W dniach 23-28 września planujemy uczestniczyć w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Oprócz Częstochowy chcemy spędzić czas na Sądecczyźnie zwiedzając m.in. Stary Sącz – miejsce kultu św. Kingi, Limanową – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Miechów – Bazylikę Grobu Bożego. Szacowany koszt pielgrzymki to 1800 zł. Zapisy w zakrystii.
7. Mobilne centrum badań organizuje badania pod kontem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badanie odbędzie się w za półtora tygodnia, 7 sierpnia, w Ambulansie Diagnostycznym przy kościele pw. św. Mikołaja o godzinie 11:00. Dokładny zakres badań i odpłatność na plakacie w gablocie parafialnej.

• IP: 3.145.88.55

piątek, 18 październik 2024 08:29