18. NIEDZIELA ROKU
4 sierpnia 2024 r.

1. We wtorek , 6 sierpnia, Święto -Przemienienie Pańskie, wobec 3 Apostołów Jezus przemienia się i pozwala im i nam zrozumieć , jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu, to lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi.
2. W sierpniu duchowo łączymy się z Pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę, wierni tradycji ojców, zanośmy do Maryi Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe , rodzinne i osobiste. Pamiętajmy w modlitwach o Pielgrzymach idących na Jasną Górę.
3. Tradycją wielu już lat jest, że w sierpniu modlimy się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, a zachęcani jesteśmy do całkowitej abstynencji w tym miesiącu jako wynagrodzenie za ten grzech naszego Narodu.
4. Intencje Róż Różańcowych:
a/ o trzeźwość w naszej Ojczyźnie
b/ w intencji pielgrzymów zdążających do różnych Sanktuariów a szczególnie na Jasną Górę
5. We wrześniu w dniach 23 – 28 ( od poniedziałku do soboty) ks. Marcin planuje pielgrzymkę z naszej parafii na Jasna Górę. Oprócz Częstochowy chcemy spędzić czas na Sądecczyźnie zwiedzając m.in. Stary Sącz- miejsce kultu św. Kingi, Limanową – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Miechów – Bazylikę Grobu Bożego. Szacowany koszt pielgrzymki to 1.800 zł. Zapisy w zakrystii.
6. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, ks. Ryszard Halwa – ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia i Rodziny wygłosi kazania nt. Świętości Życia i Rodziny. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał miesięcznik „Moja Rodzina” , ofiary ze sprzedaży miesięcznika będą przeznaczone na utrzymanie Ośrodka dla Samotnych Matek i ofiar przemocy domowej.
7. Mobilne centrum badań organizuje badania w zakresie: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli. Badanie odbędzie się w najbliższą środę, 7 sierpnia, w ambulansie Diagnostycznym zaparkowanym przy kościele św. Mikołaja o godzinie 11:00. Dokładny zakres badań i odpłatność na plakacie w przedsionku kościoła i na ulotkach obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla Misjonarzy- zebraliśmy i przekazaliśmy 1.500 zł. - „Bóg zapłać !"

• IP: 18.118.227.19

piątek, 18 październik 2024 10:13