19. NIEDZIELA ROKU
11 sierpnia 2024 r.

1. W środę, 14 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe franciszkanina, który oddał życie za brata w obozie koncentracyjnym.
W czwartek , 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. według porządku niedzielnego, o godzinie 11:00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Poświecenie wianków z ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św. W uroczystość Wniebowzięcia NMP na podstawie przykazania kościelnego zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św. porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Ryszarda Halwę – ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia i Rodziny. Nasz gość na wszystkich Mszach św. wygłosi Słowo Boże.
3. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy o godzinie 18.00, a kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie od 19.00 – 19.30.
Intencje mszalne można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a termin ich odprawienia może być z wyprzedzeniem ponad rocznym, szczególnie zwracam uwagę na Msze św. w rocznicę ważnych wydarzeń rodzinnych.
4. W dniach 23 – 28 września (od poniedziałku do soboty) nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w ramach naszej archidiecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę., oprócz Częstochowy pielgrzymi nawiedzą sanktuaria na Sądecczyźnie, zapisy w zakrystii, koszt 1.800 zł.
5. Przyłączmy się do apelu Episkopatu Polski , który zwraca się do nas z prośbą w czasie sierpnia o modlitwę w intencji trzeźwości.
6. Gościom przebywającym w naszym mieście na urlopach, życzę wielu radosnych przeżyć w spotkaniach rodzinnych i towarzyskich, oraz błogosławieństwa Bożego w życiu rodzinnym.
7. Pielgrzymi Pieszej Szczecińskiej Pielgrzymki wejdą na Jasną Górę we wtorek 13.08.

• IP: 18.118.227.19

piątek, 18 październik 2024 12:18