Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15 sierpnia 2024 r.

1. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o szczególnej intencji Kościoła w Polsce, jaką jest modlitwa o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie i do codziennych modlitw dołączmy tę intencję. Dzisiaj o godzinie 12:15 Msza św. w intencji Ojczyzny. Na podstawie przykazania kościelnego dzisiaj zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św.
2. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: "Cud nad Wisłą", kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. "Cud nad Wisłą" uważa się za zwrotny punkt w historii XX wiecznej Europy, gdyż powstrzymał "poniesienie ideologii komunistycznej" na Zachód Europy i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski.
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z okazji Dnia Wojska Polskiego przygotowali kartki pocztowe przy wyjściu z kościoła można je wziąć jako pamiątkę dzisiejszego państwowego święta.
3. Obecny czas świąteczny sprzyja spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, dlatego moim parafianom i ich gościom udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych w jutrzejszy piątek.
4. Pod koniec września ks. Marcin organizuje pielgrzymkę po sanktuariach na Sądecczyźnie oraz na Jasna Górę w zakrystii po Mszy św. można otrzymać bliższe informacje, cena 1.800 zł.

• IP: 18.218.4.57

piątek, 18 październik 2024 14:19