UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
15 sierpnia 2018 r.

1. Dzisiaj w uroczystość Wniebowzięcia NMP na podstawie przykazania kościelnego zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św.
Porządek odprawiania Mszy św. dzisiaj jak w każdą niedzielę. Błogosławienie kwiatów, ziół, owoców w czasie każdej Mszy św. po modlitwie pokomunijnej.

2. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o szczególnej intencji Kościoła w Polsce, jaką jest modlitwa o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie i do codziennych modlitw dołączmy tę intencję.

3. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany "Cud nad Wisłą", kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. "Cud nad Wisłą" uważa się za zwrotny punkt w historii XX wiecznej Europy, gdyż powstrzymał "poniesienie ideologi komunistycznej" na Zachód Europy i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski.

4. Dzisiaj w naszej Kolegiacie koncert organowy po Mszy św. o godzinie 18.00 a więc ok.18.40. Instrumenty jakie usłyszymy to organy, fletnia pana i akordeon. Wstęp na koncert jest bezpłatny, zachęcam do jak najliczniejszego udziału, zapraszam Gości i Parafian.

5. W dniach od 23 do 25 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi w czwartek, 23 sierpnia podczas Mszy św. o godzinie 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Osoby zainteresowane mogą otrzymać bliższe informacje w zakrystii po Mszy św.

• IP: 3.140.198.173

piątek, 26 kwiecień 2024 07:09