4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12.05.2019 r.

1. Dzisiaj – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, ze względu na proklamowaną w tą niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów możliwe jest przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. W ubiegłym tygodniu odbyły się rekolekcje szkolne, Dyrektorom i Nauczycielom Szkół bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tych rekolekcji. W środę na zakończenie rekolekcji młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Rodzicom Bierzmowanej młodzieży dziękuję za złożoną ofiarę.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12.15 montaż słowno – muzyczny: „A dzisiaj jest Wielkanoc...” w wykonaniu uczniów naszej Szkoły Podstawowej.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę święta o godzinie 12.15 zapraszam Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych, jeśli możliwe zapraszam obojga Rodziców (proszę przynieść świecę) gdyż w czasie Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po Mszy świętej w Kolegiacie odbędzie się spotkanie z Rodzicami.

5. W czwartek w kalendarzu liturgicznym święto św. Andrzeja Boboli patrona naszego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, w naszych modlitwach pamietajmy o solenizancie, który od 10 lat jest Pasterzem naszej Diecezji.

6. Komunikat Kurii Metropolitalnej: Zapraszamy małżonków i rodziny do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 18 maja, w dniu uroczystości odpustowej połączonej z obchodami XIII rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Podczas uroczystej Mszy św. o godzinie 11.00 dziękować będziemy Bogu za łaski, które przez Maryję są wypraszane w Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i rodzin.

7. Dzień I Komunii św. w naszej parafii przypada w Dniu Matki, 26 maja, o godzinie 11.00, Rocznica I Komunii św. będzie 2 czerwca o godzinie 12.15.

• IP: 3.142.255.174

czwartek, 26 wrzesień 2024 23:30