III NIEDZIELA WIELKANOCNA
5.05.2019 r.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Polsce - Tydzień Biblijny, którego hasło brzmi „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.
Po powrocie ze Mszy św. połóżmy Pismo św. w widocznym miejscu i przez ten tydzień z refleksją czytajmy Ewangelię według św. Jana.
2. Jutro rozpoczynamy rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje potrwają do środy, a na ich zakończenie uczniowie klasy VIII i III gimnazjum przyjmą Sakrament Bierzmowania o godzinie 18.00, ten Sakrament sprawował będzie ks. biskup Marian Błażej Kruszyłowicz. Spotkaniom rekolekcyjnym przewodniczył będzie ks. Adam Staśkowiak proboszcz parafii w Borzysławcu k/Goleniowa. Spowiedź dla świadków Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek i wtorek od godziny 17.30 do 18.00.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.15 montaż słowno-muzyczny o temacie: „A dzisiaj jest Wielkanoc” w wykonaniu uczniów naszej Szkoły Podstawowej.
4. Przyszłą IV niedzielę Wielkanocy, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.
5. Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych mają spotkanie za 2 tygodnie, 19 maja po Mszy świętej o godzinie 12.15, proszę w tym dniu przyjść razem z Dzieckiem i przynieść świece, gdyż w czasie Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
6. Maturzystom, życzę błogosławieństwa Bożego w czasie egzaminów maturalnych, a szczególnie na najbliższe dni.
7. W ubiegłą niedzielę w związku z Tygodniem Miłosierdzia zebraliśmy i przekazaliśmy do „Caritasu” 1200 zł. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary.
8. W czwartek będzie można skorzystać z badań ultrasonograficzych w Przychodni przy ul. Gryfitów, zakres badań wywieszony jest w gablocie parafialnej przy „małym kościele”.

• IP: 3.12.164.254

poniedziałek, 13 maj 2024 18:46