OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA
 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
28.04.2019 r.
1. Dzisiaj Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłościąże kocha i przebacza. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty?
Jako Kościół napełniony paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności przez modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.
2. Dzisiaj w Szczecinie odbędzie się: „ Marsz dla Życia”, początek marszu o godzinie 15.00 na Jasnych Błoniach przy figurze świętego Jan Pawła II. Hasłem marszu są słowa: „Miłość większa niż...” Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, w której na zakończenie marszu odprawiona zostanie Msza św.
3. W środę, 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Litanią Loretańską modlić się będziemy 15 minut przed wieczorną Mszą św. czyli o 17.45.
4. W czwartek, 2 maja, I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, w kościele pw. w. Stanisława o godzinie 19.00.
5. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza św. W intencji Ojczyzny o godzinie 12.00, druga Msza św. będzie odprawiona o godzinie 18.00. W tym dniu nie będzie spotkania Róż żańcowych mimo I piątku miesiąca, ale od piątku proszę modlić się kolejną tajemnicą żańca, a intencje na ten miesiąc to: 1. W intencji Ojczyzny 2. w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych oraz Młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania.
6. W sobotę, 4 maja, przed południem odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
7. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Polska Pomaga. Miłosierni miłosierdzia dostąpią”: przy wyjściu można złożyć dar serca dla „Caritrasu”, zebrane środki zostaną przekazane na budowę Centrum Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.

• IP: 18.221.239.148

niedziela, 28 kwiecień 2024 13:40