22 NIEDZIELA ROKU – 01.09.2019 r.
1. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, szczególnie w czasie Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić za ofiary obozów koncentracyjnych i pomordowanych. Jutro na cmentarzu o godzinie 13.00 Apel Poległych i modlitwa przy grobach. Naszą pamięcią chcemy objąć poległych w obronie Ojczyzny, poległych na frontach, zesłanych na Syberię, a takżŻołnierzy Niezłomnych pomordowanych po wojnie – bardzo zachęcam do wzięcia udziału w tej modlitwie.
2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego – w Szkole Podstawowej uroczyste rozpoczęcie o godzinie 9.30. Msza święta na rozpoczęcie roku dziękczynna za wakacje z prośbą o błogosławieństwo Boże dla uczniów, nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona za 2 tygodnie, 15 września, o godzinie 12.15.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Świętego Stanisława od godziny 19.00.
W piątek zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godzinie 18.00 i możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja.
4. W sobotę w naszej Kolegiacie o godzinie 10.00 Msza św. rozpoczynająca Ottonowe Święto Plonów, po Mszy św. przejdziemy korowodem do amfiteatru na dalszą część dożynkowego święta.
5. W sobotę, 14 września, zapraszamy na Diecezjalna Drogę Krzyżowa w intencji ochrony polskich rodzin i małżeństw jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety. Droga Krzyżowa wyruszy z Katedry o godzinie 19.30 i będzie zmierzać do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych z krzyżami i świecami. Duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia będzie od 5 września (czwartek) Nowenna do KrzyżŚwiętego, którą modlić się będziemy pod koniec wieczornych Mszy św.
6. W tym tygodniu pracę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. Marcin Miczkuła, który przybył do nas z parafii NMP Królowej Świata w Stargardzie. Księdzu Marcinowi życzę, by Chrystus Dobry Pasterz błogosławił jego posłudze w parafii, obdarzył potrzebnymi łaskami, Maryja wypraszała potrzebne łaski we własnym uświęceniu i powierzonego Bożego ludu.

• IP: 3.129.13.201

środa, 01 maj 2024 07:36