23 NIEDZIELA ROKU – 08.09.2019 r.
1. Komunikat Kurii Metropolitalnej:
W sobotę, 14 września, Zapraszamy na Diecezjalną Drogę Krzyżową w intencji polskich rodzin i małżeństw jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety. Droga Krzyżowa wyruszy z Katedry o godzinie 19.30 i będzie zmierzać do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych z krzyżami i świecami.
2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
W sobotę, 14. września, święto Podwyższenia KrzyżŚwiętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża, na którym umarł Pan Jezus i wniesienia ich do bazyliki , zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania. Do tego liturgicznego święta przygotowujemy się Nowenną o KrzyżŚwiętym, która odmawiana jest codziennie w czasie wieczornych Mszy św. W najbliższa sobotę o godzinie 15.00 we wszystkich kościołach naszej Diecezji modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, na którą serdecznie zapraszamy. Modlitwa odbędzie się w kolegiacie w sobotę o godzinie 15.00.
3. Za tydzień,15 września, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Chrześcijańskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży – dlatego na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godzinie 12.15 zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.
4. Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w przygotowaniu wczorajszej Mszy św. Dożynkowej.
5. Na przełomie lipca i sierpnia zostało wykonane malowanie kościoła pw. św. Stanisława, koszt inwestycji 15.500 zł. Dziękuję za ofiary rodzinne na ten cel, jak również bardzo dziękuję osobom, które po malowaniu sprzątały kościół.
6. W dniach od 01 – 11 października organizowana jest pielgrzymka do Fatimy. Lourdes, La Salette, oraz do innych miejsc świętych zachodniej Europy, wyjazd autokarem powrót samolotem. Koszt pielgrzymki 4 tys. zł., bliższe informacje u ks. Marcina.
7. W tym tygodniu na prośbę parafian zmniejszona została głośność głośników wybijających godziny i melodie na wieży Kolegiaty.

• IP: 18.219.189.247

niedziela, 28 kwiecień 2024 21:06