5 niedziela roku 09.02.2020 r.
1. We wtorek, 11 lutego, przypada rocznica  objawienia się Matki Bożej w Lourdes, w 1858 roku, w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadettcie Soubirous w Massabiellskiej grocie. To wydarzenie upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń: „Po górach dolinach”. Podczas 18 spotkań z Bernadettą Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz prosiła, by na miejscu objawień został zbudowany  kościół, tak się też stało. Lourdes  zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi z całego świata. W Kościele w tym dniu  obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Hasłem - myślą na ten dzień są słowa Jezusa: „ Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. W naszej parafii z Najświętszym Sakramentem  w I piątek i I sobotę miesiąca odwiedzamy ponad 60 chorych.
2. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie od 18.00 - 18.30, a w sprawach pilnych można przychodzić w każdym czasie.
3. Msze św. w dni powszednieo godzinie 17.00, w środę przed Mszą św. modlimy się  Nowenna do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Intencje Róż Różańcowych w najbliższym miesiącu:
  • w intencji zmarłego ks. bpa Stanisława Stefanka
  • w int encji zakonnic i zakonników, szczególniej za powołanych z naszej parafii.

5. Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezjalną do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizowaną przez Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago w dniach od 13 do 19 maja, cena 1550 zł. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.

6. Rozpoczynają się ferie szkolne, uczniom i nauczycielom życzę, by ten czas był odnowieniem sił duchowych i fizycznych.

• IP: 3.139.107.241

piątek, 26 kwiecień 2024 13:55