23. NIEDZIELA ROKU
3 WRZEŚNIA 2022r.
1. W kalendarzu liturgicznym czwartek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, to święto wiąże się z tradycją zasiewów na następny rok, dlatego nazywane jest w tradycji ludowej „Matki Bożej Siewnej”.
2. W tym tygodniu rozpoczął się rok szkolny, w najbliższą niedzielę, 11 września, będziemy w czasie Mszy św. o godzinie 11.00 prosić o Boże błogosławieństwo dla Uczniów, Nauczycieli , Rodziców, dlatego proszę o uwzględnienie tej okoliczności i o zaplanowanie uczestnictwa we Mszy św. w najbliższą niedzielę Mszy św. o godzinie 11.00. (Bierzmowani)
Najmłodszych uczniów proszę o przyniesienie plecaków z przyborami szkolnymi, dlatego, że na zakończenie Mszy św. zostaną one pobłogosławione.
3. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. Intencje Róż Różańcowych na najbliższy miesiąc to:
a. W intencji Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, dziękczynna za wakacje z prośbą o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
b. O ustanie wojny na Ukrainie.

5. W dniach 21- 24 września parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę i do innych sanktuariów – program pielgrzymki wywieszony jest w gablotce w przedsionku kościoła, są jeszcze wolne miejsca, osoby które już się zapisały mogą wpłacać zapłatę za pielgrzymkę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Na stoliku z gazetami możemy nabyć tygodnik „Niedziela” w cenie 10 zł ponieważ dołączony jest do niej dodatek, „ Bliżej życia z wiarą”, a zawiera w treści różne porady, ciekawe krótkie artykuły i krzyżówki. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy również artykuł o konkursie plastycznym ogłoszonym przez Publiczna Szkołę Podstawową w Wolinie o świętym jezuicie Ignacym Loyoli -w 400 setna rocznicę jego kanonizacji . Na ten konkurs plastyczny wpłynęło blisko 400 prac z ponad 100 szkół z 18 krajów świata.
Na stoliku z gazetami można również nabyć bezpłatnie płytę CD z okazji 200 rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, utwory recytują uczniowie naszej parafii.

• IP: 18.224.64.226

środa, 08 maj 2024 21:51