24. NIEDZIELA ROKU
11 WRZEŚNIA 2022r.
1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
A) W środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone jest na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża, przez św. Helenę, na miejscu zbudowana jest bazylika Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania. Po Mszy świętej nabożeństwo - Droga Krzyżowa , a odprawimy ją w intencji zachowania wiary w rodzinach, przebłagalnej za grzechy i zgorszenia w Ojczyźnie oraz o opanowanie pandemii.
B) W czwartek , 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
2. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Wychowania ze szczególnym tematem są słowa Jezusa o sobie: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”, dlatego zachęcam Uczniów, Rodziców, aby w tym tygodniu przystąpili do spowiedzi na początek roku ( spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. czyli od 17.30). Rodziców zachęcam, aby w wybranym przez siebie dniu uczestniczyli w wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00, a obecność ofiarowali w intencji błogosławieństwa w wychowywaniu swoich dzieci.
3. Krzyż znajdujący się przy kościele pw. św. Stanisława został odnowiony poprzeczne ramię było na tyle zmurszałe, że trzeba było zrobić je nowe, dziękuję za inicjatywę odnowienia i troskę o krzyż naszej parafii. Dziękuję pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za wykonaną pracę i zamontowanie wczoraj w dawnym miejscu. Odnowiony krzyż poświęcimy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

4. 12 września, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę.

5. 14 września o godz. 17:30 w kościele św. Stanisława rozpocznie się Droga Krzyżowa, którą odprawimy na ulicach naszego miasta. Podczas nabożeństwa towarzyszyć nam będzie krzyż Archidiecezjalnych Dni Młodych, które w przyszłym roku odbędą się w Wolinie. Zostanie on uroczyście wniesiony do kolegiaty, w której zostanie na czas organizacji święta młodych w naszym mieście.

6. 17 września w naszej parafii będziemy czcili św. Stanisława Kostkę, patrona polskiej młodzieży. Z tej okazji zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Uroczystości rozpoczną się procesją z wniesieniem ikony Matki Bożej. Rozpoczęcie o 17:45 w kościele św. Stanisława i procesja do kolegiaty. Następnie wieczorna Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się spacer historyczny śladem wolińskich świątyń.

7. 18 września, w niedzielę, z okazji święta patronalnego, ministrantów i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę rowerową. Zbiórka o 13:15 przy kolegiacie. Pokonamy trasę z Kamienia do Wolina. O 15:30 przy krzyżu w miejscu katedry w osiedlu koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę przypada 6 rocznica święcenia organów w naszej Kolegiacie.

• IP: 18.220.137.164

piątek, 26 kwiecień 2024 10:05