25. NIEDZIELA ROKU
18 WRZEŚNIA 2022r.
1. W kalendarzu liturgicznym w środę, święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
2. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, do kolegiaty został wniesiony krzyż, a w sobotę ikona Matki Bożej znaki Archidiecezjalnych Dni Młodych które odbędą się w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała 8.06. przyszłego roku. Na krzyżu wypisane są miejscowości i daty Archidiecezjalnych Dni Młodych poprzednich lat, zachęcam do przyjrzenia się z bliskiej odległości krzyżowi i ikonie.
3. Jeszcze raz chcę podziękować Panu Prezesowi i Pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za odnowienie krzyża przy kościele pw. św. Stanisława.

4. W Szczecinie w dzielnicy Golęcin istnieje od 30 lat wielkie dzieło, które dzięki Bożej Opatrzności i wsparciu wielu osób służy pomocą osobom z chorobą nowotworową. Wspiera walkę z chorobą, uśmierza ból, towarzyszy w trudnych chwilach. Chory nie tylko bezpłatnie otrzymuje świadczenia zdrowotne, ale również wsparcie psychologiczne, pielęgnacyjne i duchowe. W momencie kiedy choroba postępuje tak dalece, że rodzina nie ma możliwości zapewnienia pacjentowi odpowiedniej opieki pojawia się DOM, w którym chory pozostaje pod stałą opieką specjalistów.
Hospicjum opiekuje się także osieroconymi osobami. Dzisiaj po Mszy św. do puszki przy wyjściu można złożyć ofiarę na to Hospicjum.

5. Spotkanie dla Rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Spowiedzi i I Komunii św. za tydzień, po Mszy św. o godzinie 12.15.

6. Intencje Mszy św. nawet z wyprzedzeniem rocznym, można zamawiać w zakrystii po Mszy św. w niedziele lub w kancelarii parafialnej w dni powszednie, która czynna jest w dni powszednie od 19.00 – 19.30.

7. W najbliższą sobotę w Dargobądzu uroczysta Msza św. z okazji 20 rocznicy wybudowania kościoła i dziękczynienie za plony o godzinie 14.00, zapraszam parafian do uczestnictwa w tej Mszy św.

• IP: 3.16.76.115

czwartek, 25 kwiecień 2024 21:37