26. NIEDZIELA ROKU
25 WRZEŚNIA 2022r.
1. W sobotę 1. października , rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślił święty Jan Paweł II w Roku Różańca Świętego. Wypełniajmy testament świętego Jana Pawła II – Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec, zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja.
Zachęcam do codziennego udziału w różańcu, a przynajmniej 1 raz w tygodniu o to proszę każdego, a tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszego kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Nabożeństwo różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.15 spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do I Spowiedzi i Komunii św.
3. Wczoraj do prezbiterium kościoła pw. św. Stanisława zostały wstawione dwa witraże z wizerunkami patronów Polski św. Wojciecha i św. Andrzeja Boboli. Dzisiaj przez cały dzień kościół będzie otwarty zachęcam, aby po Mszy św. obejrzeć witraże.

4. W czwartek 29 września w kalendarzu liturgicznym święto Archaniołów : Michała, Gabriela, Rafała.

5. W ubiegłą niedzielę na hospicjum w Szczecinie zebraliśmy i przekazaliśmy za pośrednictwem „Caritasu” 3.100 zł. - serdecznie dziękuję „Bóg zapłać !”

Miesiąc20822

• IP: 18.190.156.80