27. NIEDZIELA ROKU
6 października 2024 r.

1. Nabożeństwa Różańcowe codziennie, również w niedzielę o godzinie 17.30. Dzieci klas III i uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorki i środy do kościoła pw. św. Stanisława o godzinie 16:45. Zachęcam do jak najczęstszego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
2. Dziś obchodzimy Niedzielę Św. Franciszka z Asyżu. Szkolne Koło Caritas przygotowało z tej okazji obrazki, które możemy otrzymać przy wyjściu z kościoła.
3. Jutro, 7 października, w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowił je papież Pius V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571, które zostało wyproszone modlitwa różańcową.
Obecny papież Franciszek zwrócił się do chrześcijan, aby przez modlitwę różańcową jutro wypraszać pokój i zakończenie toczących się wojen.
Zachęcam do bardzo licznego uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym o godzinie 17:30, dodatkowo jutro w kościele pw. św. Stanisława od godziny 19:00 do 21:00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy modlić się modlitwą różańcową, jeżeli nie na całe nabożeństwo to przyjdźmy na ile pozwala nam czas.
Msza św, jutro o godzinie 18:00 sprawowana będzie w intencji osób modlących się różańcem we wspólnocie Żywego Różańca.
4. W najbliższym miesiącu intencje dla Róż Różańcowych.
A / W intencji arcybiskupa nominata Wiesława Śmigla.
B / O pokój na świecie
5. W przyszłym tygodniu po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na „ Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia” o czym słyszeliśmy w dzisiejszym liście.
6. W ubiegłą niedzielę na hospicjum przekazaliśmy 4.300 zł. „Bóg zapłać!” za złożona ofiarę.

Wczoraj1934

• IP: 18.119.158.224