OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 NIEDZIELA ROKU
22.07.2018 r.

1. Wśrodę, 25 lipca, czcimy w liturgii św. Jakuba Apostoła patrona naszej Bazyliki Katedralnej w Szczecinie, uroczystą Mszę św. w tym dniu o godzinie 18.00 odprawi Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.
środę czcimy takżświętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Pojazdy będziemy błogosławićdzisiaj po każdej Mszy świętej. Oddając się świętemu Krzysztofowi w opiekę podczas kierowania pojazdami pamiętajmy o rozwadze i ostrożności, a większości tragedii na drogach dałoby się uniknąć przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności.
Od kilku już lat Komisja Episkopatu Polski d/s Misji w związku z dniem patrona kierowców organizuje ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy. Hasłem jest myśl „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.
Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławimy pojazdy, modlimy się w intencji podróżujących, a przy wyjściu można złożyć dar serca na środki transportu dla misjonarzy.

2. W czwartek, 26 lipca, w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów naszej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki idących ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego i Łukęcina. Osoby, które chciałyby przyjąć Pielgrzymów w swoich domach proszę o zgłoszenie w zakrystii po Mszy św. będzie można ustalić szczegóły przyjęcia.

3. Solenizantom tygodnia, gościom i parafianom, życzę błogosławieństwa Bożego i miłych spotkań rodzinnych.

• IP: 18.223.119.17

czwartek, 02 maj 2024 22:44